Kurumsal Bilgilerimiz

Host Küpü İnternet Hizmetleri - Veri Merkezi Çözümleri

Biz Kimiz ?

Host Küpü İnternet Hizmetleri 2009 Yılından bu yana farklı isimler ile yer sağlayıcı hizmeti sağlamaktadır. 2017 Yılında hosting'e özgü bir isim ile sunucu ve hosting sektörüne tekrar yoğunlaşarak, hizmet anlayışını "Mutlu Müşteri ve Müşteri Memnuniyeti" üzerine kurmuştur. Hostkupu.com alanında uzman kadrosu ile elinden gelen her türlü imkan ile müşterilerin rahat bir şekilde hosting ve sunucu yönetimlerini sağlayabilmesi için her geçen gün sistemlerini geliştirmektedir.


Bizim İçin Ne Önemli ?

Host Küpü İnternet Hizmetleri olarak her sektörden müşterimizin isteklerini karşılayabilecek çözümler hazırlamak ve bu çözümleri en uygun fiyat ile onlara sunmak bizim için önemlidir. Müşterilerimizin memnuniyeti garantimizdir.


 • En İdeal Hizmetin Ayarlanması
 • Hizmetin Yapılandırılması
 • En Uygun Fiyat Garantisi
 • En Yeni Yazılım ve Donanımlar
 • 7/24 Uzman Teknik Destek

BANKA HESAP NUMARALARIAVRUPA VERİMERKEZİ CANLI İZLEME

İSTANBUL VERİMERKEZİ GÖRÜNTÜLERİ

 • Host Küpü
 • Host Küpü
 • Host Küpü
 • Host Küpü
 • Host Küpü
 • Host Küpü
 • Host Küpü

TEKNİK ALTYAPI

Kesintisiz İnternet Erişimi

Host Küpü İnternet Hizmetleri alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezini kullanmaktadır. Aktif 10 Gbit/s kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz.
2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketleri ile de bağlı alt yapı üzerinden yedekli ve kesintisiz erişim sağlamaktayız.

Alt yapı ekipmanlarında Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit - 10 Gbit interface sunabilmekteyiz.


N + N Yedekli Enerji İle Kesintisiz Çözüm

Enerji alt yapımız Yedekli trafo yapısından 6 MW kapasiteden beslenmektedir, Datacenterlarımızda 2 katman jeneratör yapısı bulunmaktadır. İlk katman N+N yedekli yapıdır. SadeceHosting istDC 1 2x 1600 KVA Mitsubishi Jeneratörler ile beslenmektedir. Bu jeneratörlerdeki bakım veya sorundan etkilenilmemesi için ek olarak aktif cihazlar için Caterpillar 650 KVA ek bir Acil durum Jeneratörü Bulunmaktadır.

Enerji yapılandırması her sunucuya 2 farklı yedekli UPS grubu üzerinden enerji sağlamakta, sunucularınızı sürekli çalışır tutmaktadır.


Soğutma Sistemleri

Soğutma teknolojimiz 2012 yılında İstanbul’un iklim şartlarına uygun olarak tamamen yenilenmiştir. Bu yenilenme sonrasında dünya standartlarında verimliliğe ulaşan verimerkezimizde müşterilerimiz artan enerji maliyetlerinden etkilenmeden sunucularında kesintisiz soğuk hava rahatlığı yaşamaktadırlar.

3500 m2 ile En Geniş Aktif Datacenter Alanları

Host Küpü İnternet Hizmetleri Radore 1 İstanbul Eyüp ilçesinde e5’e 100 metre mesafede toplamda 95.000 m2 güvenlikli iş merkezinde faaliyet göstermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmış M2 1200 Kg kapasiteye uygun hazırlanmış inşaat sistemi bulunmaktadır.

Yangın Söndürme Sistemleri

Verimerkezimiz FM200 standartlarında söndürme teknolojisi ile desteklenmektedir. Tüm verimerkezlerimiz APC Netbotz sistemleri ile kayıt altında ve sürekli izlenmektedir. Isı, Nem ve Duman dedektörleri sayesinde sürekli kontrol altında tutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Verimerkezimiz siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun çalışma alanlarına sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak verimerkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

SİZİ ARAYALIM!

Birlikte size en uygun hizmet alternatiflerinizi oluşturmak için biz sizi arayalım!